Sensacji nie było. Lider wygrał w Zielonej Górze

W 16. kolejce zmagań w II lidze siatkarski AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego przegrał u siebie z faworyzowanym zespołem Chrobrego Głogów 1:3.

Zielonogórzanie niestety wyglądali na nieco wystraszonych, zwłaszcza w pierwszym secie, którego przegrali 19:25. Z nieco większą werwą i pewnością siebie rozegrali drugą część tego meczu, ale niestety ulegli głogowianom na przewagi 24:26. W trzecim secie już od początku wypracowali małą przewagę i kontrolę nad wydarzeniami na parkiecie, której nie stracili do końca tej partii, wygrywając 25:19. W całym spotkaniu było 2:1 dla gości i wydawać by się mogło, że zielonogórzanie są w stanie zagrozić faworytom. 4 set był niezły w wykonaniu gospodarzy, przewaga Chrobrego była niewielka, ale jak się okazało wystarczająca. Ostatecznie czwarta odsłona zakończyła się wynikiem 25:21 i tym samym goście odnieśli kolejne zwycięstwo z rzędu.

AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego – Chrobry Głogów 1:3 (19:25; 24:26; 25:19; 21:25)