SA: zwycięstwa siatkarzy i szczypiornistów. Futsaliści wrócili z punktem z Gniezna

Siatkarze AZS-u Uniwersytetu Zielonogórskiego pokonali Juve Wakmet Głuchołazy 3:1, zaś szczypiorniści wygrali z Orlen II Wisłą Płoc 35:30 (15:14). Zwycięstwa akademicy świętowali przed własną publicznością. Z punktem wrócili z Gniezna futsaliści, którzy zremisowali z Mieszkiem 6:6 (3:4).

Siatkarze mecz z drużyną z Głuchołaz określali jako pojedynek „za 6 punktów”. Rywal nie zaznał jeszcze zwycięstwa w tym sezonie i nie zaznał go też w Zielonej Górze. Pierwsze dwa sety podopieczni Zasowskiego wygrali pewnie do 17 i do 13. Później przyszło rozluźnienie, które kosztowało porażkę w trzecim secie 18:25. W czwartym secie też długo prowadzili rywale, ale końcówka należała do akademików, którzy wygrali 25:22 i cały mecz 3:1, a już w środę o 18:00 zagrają na wyjeździe z Orłem Międzyrzecz.

Szatnia Akademików – siatkówka

Z punktem wrócili z Gniezna futsaliści Persy MOSiR-u AZS-u, którzy zremisowali z Mieszkiem 6:6. Akademicy gola stracili w ostatnich sekundach spotkania. Gościem Szatni Akademików był Maciej Górecki, który mówił o tym, co jest do poprawy w grze zielonogórzan, o najbliższym starciu z Heliosem Białystok we własnej hali, a także o pucharowych nadziejach i starciu w ramach 1/16 Pucharu Polski z występującym w ekstraklasie Piastem Gliwice.

Szatnia Akademików – futsal

Nie zawiedli podopieczni Ireneusza Łuczaka i Łukasza Jacykowskiego. Szczypiorniści AZS-u pokonali rezerwy Orlen Wisły Płock 35:30. Zwycięstwo zostało wydarte po twardej walce. Akademicy kilkukrotnie odskakiwali na kilka bramek przewagi, ale rywale potrafili niwelować straty.

Szatnia Akademików – piłka ręczna

Szatnia Akademików w każdy poniedziałek o 13:00. Powtórka w Akademickim Radiu Index o 20:00.