AZS:

SA: szatnia szczypiornistów eksplodowała radością!

Sporo tematów mieliśmy do podjęcia w Szatni Akademików. Najpierw udaliśmy się do piłkarzy ręcznych, dla których remis 24:24 z ŚKPR-em w Świdnicy jest jak zwycięstwo, bo sprawia, że I liga jest już o krok.

Ten mały krok, to zwycięstwo z outsiderem Dziewiątką Legnica w najbliższą sobotę. W programie wypowiedzi bohaterów obydwu drużyn po meczu w Świdnicy, a także dyskusja o przyszłości zespołu w rozumieniu I-ligowym. Wiadomo, że z klubem żegna się po sezonie trener Bronisław Maly. Niebawem rozpoczną się poszukiwania jego następcy.

Weszliśmy do szatni futsalistów, którzy w weekend nie grali, a 3 pkt. za mecz z Heliosem Białystok dopiszą za walkower, bo rywale nie przyjechali do Zielonej Góry. Wobec zwycięstwa Słonecznego Stoku Białystok z AZS-em UW Warszawa zielonogórzanie wskakują na najniższy stopień podium I ligi i to w debiutanckim sezonie! Co dalej? O tym rozmawialiśmy z gośćmi: dyrektorem klubu Markiem Lemańskim i trenerem Persy MOSiR-u AZS-u Maćkiem Góreckim.

Wróciliśmy też do piątkowej gali w Rektoracie UZ z okazji 50-lecia AZS w Zielonej Górze. Z okazji złotego jubileuszu dr Tomasz Grzybowski i dr hab. Radosław Domke wydali książkę o półwieczu akademickiego sportu w Zielonej Górze.

Na koniec porozmawialiśmy o siatkarkach, które w piątek rozpoczynają zmagania w półfinałowym turnieju barażowym o wejście do II ligi.

Szatnia Akademików do odsłuchania poniżej i do obejrzenia… powyżej.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: