SA: Kapitulacja Gdańska, strzelanina w Kartuzach i wygrana siatkarzy

Zwycięstwa siatkarzy i szczypiornistów oraz porażka futsalistów – tak w skrócie wyglądał ostatni weekend drużyn AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Piłkarze ręczni wygrali w Gdańsku z SMS-em ZPRP 28:24 i przerwę świąteczno-noworoczną spędzą na 9. miejscu w tabeli I ligi. Jak ten dorobek oceniają gracze beniaminka I ligi Hubert Kuliński i Marek Wieczorek?

Szczypiorniści rozegrają jeszcze jeden, sparingowy mecz z występującym w Superlidze Chrobrym Głogów. Ten pojedynek w niedzielę, 17 grudnia o 15:00 w hali UZ przy ul. Prof. Szafrana. W trakcie meczu zostanie przekazana zbiórka zabawek i artykułów szkolnych na rzecz podopiecznych Placówek Opiekuńczo Wychowawczych, którzy pojawią się na spotkaniu, żeby dopingować akademików.

Ze zwycięstwa w miniony weekend cieszyli się także siatkarze. Podopieczni Wiktora Zasowskiego pokonali Olavię Oława 3:1. To drugie zwycięstwo z rzędu zielonogórzan u siebie, którzy choć wciąż są na przedostatnim miejscu w tabeli II ligi, to zbliżyli się do rywali, którzy bezpośrednio są przed nimi.

Siatkarze już w tym roku nie zagrają, podobnie jak futsaliści, którzy ulegli w Kartuzach tamtejszemu FC 7:10. Spotkanie miało szalony przebieg i wynik zmieniał się jak w kalejdoskopie. Po 11. rozegranych meczach podopieczni Macieja Góreckiego plasują się tuż za podium. Jak szkoleniowiec ocenia dotychczasowe granie swoich podopiecznych?

Za tydzień ostatnia w tym roku Szatnia Akademików. Gościem będzie Marek Lemański, dyrektor biura klubu.