AZS:

Rywale będą “trząść portkami”? Siatkarze zagrają u siebie

Pierwszy mecz przed własną publicznością w tym sezonie zagrają w sobotę siatkarze AZS-u Uniwersytetu Zielonogórskiego. Rywalem akademików będzie UKS OPP Powiat Kołobrzeski.

To jest mecz z gatunku młodość kontra doświadczenie. Kto w tej sytuacji jest faworytem?

Ja bym to widział w ten sposób, że to my jesteśmy faworytem. Natomiast doświadczenie jest po stronie OPP Kołobrzeg. Tam są chłopacy, którzy już 3-4 sezony razem grają. Wielu chłopaków ze Szczecina, z doświadczeniem I-II-ligowym, natomiast my gramy u siebie i ja mówię moim zawodnikom, że to ma być twierdza. Mamy tu wylać dużo potu, walczyć o każdą piłkę, wygrać 2-3 mecze, żeby temu, kto do nas przyjedzie “trzęsły się portki”.Krzysztof Dobek, trener AZS UZ

W pierwszej kolejce prze tygodniem kołobrzeżanie wygrali na wyjeździe z Trójką Nakło 3:2, zaś akademicy przegrali w Gdańsku ze Stoczniowcem 1:3. Więcej o tegorocznej drużynie zielonogórzan, a także o celach mówi szkoleniowiec.

Prawie dwa miesiące pracy, mam nadzieję, że zaprocentują. Oby tylko ten skład utrzymać na przyszły sezon. Ja uważam, że utrzymanie będzie spokojne, a będziemy robić jeszcze miłe niespodzianki.Krzysztof Dobek, trener AZS UZ

Mecz w hali UZ jutro o 15:00 transmisja w Radiu Index, podobnie jak ze starcia szczypiornistów. AZS UZ o 19:00 podejmie KPR Ostrovię Ostrów Wlkp.

Cała rozmowa z trenerem Krzysztofem Dobkiem poniżej.

Zobacz więcej
Back to top button
X