Raz, dwa… sześć! Sobieski też poległ!

Pierwsze dwie partie były bardzo wyrównane. Obie kończyły się wynikiem 25:23 dla AZS-u. W trzecim secie zielonogórzanie rozbili swoich rywali, wygrywając do 15. Rywale mieli jednak swoje problemy. W drugim secie kontuzji doznał kapitan Sobieskiego Piotr Sajdak.

Artur Chaberski – trener Sobieskiego Żagań

Trener Sobieskiego Artur Chaberski przed meczem deklarował zwycięstwo swojego zespołu 3:0. Mniej deklaracji składa Tomasz Paluch. Trener akademików w sobotę zdradził jednak, że liczy na pierwszą czwórkę w wykonaniu swojego zespołu, choć z sobotniego meczu nie do końca był zadowolony.

Tomasz Paluch – trener AZS UZ

Na razie zielonogórzanie pozostają na piątym miejscu i cały czas mają punkt straty do czwartego Sobieskiego i trzeciego Orła. W kolejną sobotę akademicy udadzą się na wyjazdowy mecz z Olavią Oława.