AZS:

Puchar został w Zielonej Górze!

W Winobranie przegrywać nie wypada! AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego przy okazji świętowania dni miasta gościł trzy inne lubuskie zespoły w ramach wojewódzkiego Pucharu Polski. Podopieczni Ireneusza Łuczaka wygrali całe zmagania.

W pierwszym meczu sobotniego turnieju akademicy nie dali szans drużynie UKS “Trójka” Nowa Sól, pewnie wygrywając 35:22. Bardzo skuteczny był m.in. Michał Wysocki, dla którego starcie z nowosolanami to jednocześnie gra przeciwko byłym klubowym kolegom.

Michał Wysocki, AZS UZ: – Pierwszy raz znalazłem się w takiej sytuacji. To fajne, nowe doświadczenie grać przeciwko staremu klubowi, ale mimo wszystko było mi bardzo ciężko. Czuję się dość dobrze, mimo kontuzji uda. Zespół wygląda, moim zdaniem, bardzo dobrze. Jesteśmy świetnie przygotowani kondycyjnie. Mamy jeszcze dwa tygodnie i ten czas, żeby wszystko doszlifować.

W drugim półfinale Stal Gorzów pokonała ZEW Świebodzin i w finale naprzeciwko siebie stanęli zielonogórzanie z gorzowianami. AZS wygrał 22:20 i tym samym będzie lubuskim reprezentantem w centralnych rozgrywkach Pucharu Polski.

To było pierwsze przedsezonowe granie jeszcze nie o ligowe punkty, a już o stawkę. O tym, w którym momencie przygotowań jest obecnie zespół AZS-u mówił trener Ireneusz Łuczak, w rozmowie z Radiem Index.

Ireneusz Łuczak, trener AZS UZ: – Wszystkie seniorskie drużyny spotykają się tutaj. To jest fajne dla lubuskiej piłki ręcznej, że możemy się tu spotkać. Tak powinno być, że przed ligą gra się puchar, bo to się wszystkim przyda. Rok temu w trakcie ligi, w środku tygodnia to była tragedia. Tak jest teraz, jest bardzo dobrze. Traktujemy ten puchar jako mecze, które pokażą nam, w którym miejscu jesteśmy.

Przypomnijmy, rozgrywki I ligi ruszą 22 września. W inauguracyjnej kolejce do Zielonej Góry przyjedzie Forza Wrocław.

Wyniki spotkań:
KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego – UKS Trójka Nowa Sól 35:22 (16:8)
KS Stal Gorzów – TS ZEW Świebodzin 30:14 (13:7)
TS ZEW Świebodzin – UKS Trójka Nowa Sól 24:17 (13:11)
KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego – KS Stal Gorzów 22:20 (10:10)

Nagrody indywidualne:
Najlepszy bramkarz turnieju – Marek Wieczorek (53% obronionych piłek)
Król strzelców – Mateusz Stupiński (16 bramek)
MVP turnieju – Jędrzej Jasiński

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: