AZS:

Przełamanie siatkarzy!

Siatkarze AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego pewnie pokonali na własnym parkiecie zawodników Rośka Syców. Sobotnia wygrana cieszy tym bardziej, że w trzech ostatnich spotkaniach akademicy musieli uznać wyższość swoich przeciwników.

Początek pierwszego seta nie zwiastował jednak niczego dobrego, bowiem to goście jako pierwsi wysunęli się na kilkupunktowe prowadzenie, prezentując m.in. dobrą zagrywkę. Zielonogórzanie zachowali jednak zimną krew i przy osiemnastym punkcie wyrównali, a następnie sami odskoczyli rywalom. Najwięcej emocji przyniosła jednak końcówka pierwszej części gry. Obeszło się bez gry na przewagi. Walka trwała tam do samego końca i zakończyła się wynikiem 25:23 dla akademików. 

Ciężko weszliśmy w ten mecz, bo od przewagi gości 5:1, i goniliśmy wynik do połowy seta. Mieliśmy problem z własnym przyjęciem, nie mogliśmy zagrać środkiem. Z biegiem czasu na szczęście się odbudowaliśmy i poprawiliśmy przyjęcie. W końcu otworzyliśmy skrzydła, graliśmy środkiem i było już znacznie lepiej.Wiktor Zasowski, grający trener AZS UZ

Dalsze sety pokazały już wyższość zielonogórzan. U zawodników Wiktora Zasowskiego było widać znacznie większą pewność siebie niż w pierwszej odsłonie, co przełożyło się na wynik. W końcu to siatkarze AZS-u zaczęli prowadzić grę. Wyrobili sobie kilka punktów przewagi już na samym początku zarówno drugiego, jak i trzeciego seta, a oba się zakończyły się stanem 25:20 na korzyść gospodarzy.

Bardzo dobrze weszliśmy w ten mecz. Pierwszy set pod nasze dyktando, aż do osiemnastego punktu. Wtedy okazało się, że zespół z Zielonej Góry pojawił się po drugiej stronie i zaczął grać, a my nie potrafiliśmy na to zareagować. Przegraliśmy tego seta dwoma punktami, 25:23. Była jednak nadzieja, ze powalczymy w drugim secie, jednakże to był koncert bardzo słabej gry, jeśli chodzi o naszą zagrywkę. Dużo błędów, a żadnej korzyści. Trzeci set był już konsekwencją drugiego. Mariusz Dutkiewicz, trener Rośka Syców

Następny mecz odbędzie się już za tydzień. 7 grudnia AZS zagra w Miliczu, z tamtejszym MUKS Ziemią Milicką, który dzisiaj uległ Sobieskiemu Żagań 2:3.

Relacja: Karol Kostrzewa

Więcej w programie Szatnia Akademików, w poniedziałek o 13:00 na antenie Radia Index.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: