Przegrana bitwa z Grunwaldem

Druga porażka szczypiornistów AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego w rozgrywkach I ligi. Akademicy ulegli w sobotę Grunwaldowi Poznań 26:29 (13:14).

Pojedynek z niepokonanym wiceliderem (przed meczem w Zielonej Górze trzy zwycięstwa) zaczął się dla podopiecznych Ireneusza Łuczaka bardzo obiecująco. W 10. Minucie po bramce Adama Szarłowicza akademicy prowadzili 6:2. Wrażenia estetyczne z dobrej pierwszej połowy gospodarzy zmąciły ostatnie minuty. Kilka strat, błędów spowodowało, że do przerwy prowadzili goście.

Po zmianie stron przewaga Grunwaldu wynosiła już trzy bramki, ale AZS odrobił straty, a nawet, po dwóch bramkarz z rzędu Jędrzeja Zieniewicza, wyszedł na prowadzenie. Końcówka znów należała jednak do gości. Akademicy zanotowali kilka przestojów w grze, kiedy nie mogli zdobyć bramki. W ostatnich dziesięciu minutach kilka decyzji o rzucie podjęto zbyt pochopnie.

Poniżej wypowiedzi trenerów, a więcej rozmów z zawodnikami obu zespołów w poniedziałkowej Szatni Akademików o 13:00 w Akademickim Radiu Index.