AZS:Sport

Prezent dla “Cypisa” najlepszy z możliwych!

Szczypiorniści AZS-u Uniwersytetu Zielonogórskiego zwycięstwem uczcili 30-te urodziny jednego z liderów zespołu, Cypriana Kociszewskiego. Tym razem 29:26 pokonali GKS SPR Żukowo.

Akademicy nieźle rozpoczęli, utrzymując 2-3 bramkowe prowadzenie, aż do momentu, gdy pojawił się rezultat 10:10. Przyczyna? Zielonogórzanie znani są jako zespół, któremu towarzyszą przestoje w grze i musieli po raz kolejny z takim walczyć. Nerwową i wyrównaną końcówkę pierwszej połowy wygrali goście z Żukowa 14:13.

Po przerwie wyrównane mieliśmy tylko 10 minut. Po tym czasie bramkę na 19:18 zdobył Adam Szarłowicz i jak się miało okazać, gospodarze prowadzenia nie oddali. Świetnie grali, obchodzący dzień wcześniej Cyprian Kociszewski, a także Jędrzej Zieniewicz. W końcówce do głosu ponownie doszli szczypiorniści z Żukowa, ale strata do AZS-u była na tyle duża, że to akademicy wygrali to spotkanie 29:26. To druga wygrana z tym zespołem w tym sezonie. W połowie września ubiegłego roku podopieczni Ireneusza Łuczaka wygrali z GKS-em po rzutach karnych

Cyprian Kociszewski – zawodnik KU AZS UZ

KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego – GKS SPR Żukowo 29:26 (13:14)

Więcej wypowiedzi zawodników w programie “Szatnia akademików” w poniedziałek o 13:00 na antenie Radia Index.