Porażka przewidywana. AZS ulega liderowi

Szczypiorniści AZS-u Uniwersytetu Zielonogórskiego przegrali 28:37 z liderem pierwszej ligi Olimpią Medex Piekary Śląskie. Porażka nie jest jednak zaskoczeniem.

Spotkanie lepiej zaczęło się dla gospodarzy, którzy prowadzili po krótkim czasie 2:1. Błyskawicznie jednak kontrolę nad wydarzeniami na parkiecie przejęli przyjezdni. Punkty zdobywali głównie kontrami i wykorzystując kiepską obronę akademików. Po trzydziestu minutach prowadzili 18:12.

Zmiana stron nie zmieniła tego co działo się na parkiecie po przerwie. Goście nadal mieli w rękach wszystkie sportowe argumenty, by zakończyć mecz wysokim zwycięstwem, co ostatecznie się udało. Szczypiorniści z Piekar wygrali 37:28.

Zespół z Piekar pokazał jak się biega do kontry, ale to wzięło się dlatego, że byliśmy w niedyspozycji rzutowej. W samej pierwszej połowie straciliśmy ponad 9 bramek w ten sposób. Wszystkie bezpańskie piłki trafiały im dosłownie w ręce. Nie chce wypowiadać się o sędziach, ale byli stronniczy. Jednak podnosi to ciśnienie, a to przekłada się na wydarzenia boiskowe.<span class="su-quote-cite">Cyprian Kociszewski, AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego</span>

Akademicy kolejne spotkanie rozegrają w sobotę 2 marca na wyjeździe z UKS-em Olimpem Grodków. Więcej szczegółów o meczu z Olimpią Medex w poniedziałkowej “Szatni akademików” w Radiu Index o godz. 13:00.

KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego – MKS Olimpia MEDEX Piekary Śląskie 28:37 (12:18)