Policzanie na łopatkach! AZS jak “stary diesel”

Akademicy pewnie pokonują rywala z dołu tabeli

W zaległym meczu szóstej kolejki siatkarskiej drugiej ligi AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego pewnie wygrał z drużyną SMS-u Police 3:0, tym samym notując trzecie zwycięstwo z rzędu.

Pierwszy set był wyrównany do stanu, kiedy oba zespoły wywalczyły po 18 punktów. Świetną końcówkę zaliczył wówczas kapitan akademików Robert Bitner i AZS wygrał tę partię do 20.

W drugiej nieco bardziej widoczna była przewaga punktowa akademików, ale pod koniec gorzej zagrali rezerwowi z Zielonej Góry i policzanie nieco straty zmniejszyli, ale nie pozwoliło im to dogonić AZS-u, który wygrał 25:23.

Porażka w dwóch setach całkowicie sparaliżowała gości, którzy praktycznie bez walki oddali trzecią partię przegrywając 15:25.

Zawsze z młodymi zawodnikami jest tak, że są nieobliczalni. To nie był łatwy mecz, choć może ostatni set temu zaprzecza, ale grało się ciężko. AZS powoli odpala, a my śmiejemy się, że trochę jak stary diesel. Mateusz Szubart - zawodnik AZS-u

KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego – SMS Police 3:0 (25:20; 25:23; 25:15)

Ja się cieszę, że wygraliśmy za trzy punkty. Nie można było tutaj jakiejś wpadki zaliczyć. Fajnie, że te sety poprawiamy i wygrywamy 3:0. Jeśli liczyć poprzedni sparing jest to czwarte zwycięstwo z rzędu, a one budują pewność. Dzisiaj dałem też pograć zmiennikom, bo sezon jest bardzo długi. Jeśli dobrze nam pójdzie w play-offach skończyć się może w kwietniu i zmiennicy też muszą poczuć to boisko.Krzysztof Dobek - trener AZS-u

Zarówno Mateusz Szubart jak i szkoleniowiec AZS-u Krzysztof Dobek będą gośćmi Radia Index w czwartek tuż po godzinie 11.

Kolejny mecz akademicy rozegrają w sobotę o godz. 15:00. Rywalem akademików będzie Noteć Czarnków.