AZS:

Pływackie derby za nami

5 grudnia 2017 r. na pływalni przy ul. Wyspiańskiego akademickie reprezentacje Zielonej Góry i Gorzowa Wlkp. po raz czwarty rywalizowały w zawodach pływackich o „Puchar Dziekana Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu”.

Imprezę otworzyła Prodziekan WLiNoZ dr Ewa Skorupka, a na starcie zameldowało się łącznie 47 zawodniczek i zawodników, którzy rywalizowali w 8 konkurencjach indywidualnych i 2 konkurencjach sztafetowych. Lepsi okazali się studenci ZWKF, którzy zdobyli 104 pkt (UZ – 97 pkt). Tym samym główna nagroda zawodów – „Puchar Dziekana Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu” – ufundowana przez prof. Agnieszkę Zembroń – Łacny pojechała do Gorzowa Wlkp.

Zawody zorganizowała sekcja pływania i ratownictwa wodnego KU AZS UZ i SWFiS, przy dużej pomocy MOSiR. W rolę sędziów wcielili się studenci II roku Wychowania Fizycznego.

Poniżej oficjalne wyniki zawodów:

50 m st. dowolnym kobiet:

  1. Rybka Paulina (ZWKF)                             0:33,65
  2. Duszowicz Agnieszka (UZ, Budownictwo) 0:36,75
  3. Fons Klaudia (ZWKF)                                 0:36,59
  4. Szafkowska Anna (ZWKF)                         0:48,06

50 m st. dowolnym mężczyzn:

  1. Ampulski Remigiusz (ZWKF)                         0:24,65
  2. Kruczyk Adrian (ZWKF)                                    0:26,50
  3. Pytel Piotr (UZ, Logistyka)                                0:26,62
  4. Gościniak Adrian (UZ, Inż. Danych)                  0:27,28
  5. Trąbka Piotr (UZ, WF)                                       0:29,09
  6. Magdans Miłosz (ZWKF)                                   0:29,72

50 m st. klasycznym kobiet:

  1. Lach Paulina (UZ, Psychologia)                0:38,71
  2. Majchrzak Angelika (ZWKF)                         0:41,20
  3. Komorowska Wiktoria (UZ, Psychologia)     0:46,33
  4. Patrzykąt Wiki (ZWKF)                                 0:49,28
  5. Dubiniec Barbara (ZWKF)                            0:51,03
  6. Skibińska Dorota (UZ, WF)                           0:52,34

50 m st. klasycznym mężczyzn:

  1. Kosowicz Wojciech (UZ, Coaching)             0:30,50
  2. Świdurski Bartosz (UZ, Informatyka)               0:33,47
  3. Muler Maksym (ZWKF)                                    0:33,84
  4. Pietrzak Sebastian (ZWKF)                              0:34,51
  5. Cegielski Szymon (UZ, Informatyka)                0:40,69
  6. Fredyk Hubert (ZWKF)                                     0:41,13

50 m st. grzbietowym kobiet:

  1. Porzelska Anna (ZWKF)                                   0:34,46
  2. Onoszko Magdalena (UZ, Psychologia)             0:35,84
  3. Wolanin Aleksandra (UZ)                                    0:36,31
  4. Pawlaczyk Natalia (ZWKF)                                 0:38,78
  5. Mydłowska Marta (ZWKF)                                   0:43,18

50 m st. grzbietowym mężczyzn:

  1. Yaroshuk Bohdan (UZ, WF)             0:29,89
  2. Czapski Michał (ZWKF)                      0:30,78
  3. Kruk Maciej (ZWKF)                           0:31,10
  4. Blacha Bartosz (UZ, WF)                    0:34,50
  5. Ludwicki Adam (UZ, Lekarski)            0:36,77
  6. Kaniewski Grzegorz (ZWKF)              0:39,41

100 m st. zmiennym:

  1. Halagiera Joanna (ZWKF)                   1:16,46
  2. Królak Martyna (UZ, AiR)                       1:17,40
  3. Sierżant Natalia (ZWKF)                        1:33,09
  4. Przybyła Aleksandra (UZ, F. angielska) 1:36,43
  5. Nawój Dorota (UZ, WF)                          1:43,72

100 m st. zmiennym:

  1. Morawski Krzysztof (UZ, WF)             0:58,85
  2. Węgłowski Karol (ZWKF)                      1:08,36
  3. Szemetiłło Jakub (UZ, Informatyka)      1:12,09
  4. Michta Bernard (ZWKF)                        1:15,72
  5. Kulis Mateusz (ZWKF)                          1:20,81
  6. Kita Mateusz (UZ, Informatyka)            1:26,93

Sztafeta 6 x 50 kobiet

  1. ZWKF Gorzów Wlkp (Halagiera, Majchrzak, Pawlaczyk, Mydłowska, Porzelska, Rybka) 3:20,57
  2. Uniwersytet Zielonogórski (Onoszko, Przybyła, Lach, Duszowicz, Królak, Wolanin)                3:23,72

Sztafeta 6 x 50 mężczyzn

  1. Uniwersytet Zielonogórski (Kosowicz, Gościniak, Pytel, Yaroshuk, Morawski, Świdurski)       2:34,96
  2. ZWKF Gorzów Wlkp (Czapski, Węgłowski, Ampulski, Kruczyk, Muler, Kruk)                                      2:36,82

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Tagi
Zobacz więcej

Powiązane artykuły

Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors:

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informcji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close