Pierwsze punkty u siebie? „Każda minuta na boisku, to więcej doświadczenia”

Szczypiorniści AZS-u Uniwersytetu Zielonogórskiego mają już na koncie premierowe zwycięstwo na pierwszoligowych parkietach. W najbliższą sobotę stają przed szansą zdobycia pierwszych punktów przed własną publicznością.

Do Zielonej Góry przyjedzie Nielba Wągrowiec, która jak dotąd wygrała obydwa spotkania. W inauguracyjnej kolejce zespół Bartosza Świerada pokonał po rzutach karnych rezerwy Orlen Wisły Płock, a przed tygodniem nie dał szans Gwardii Koszalin. Nastroje w zespole akademików są bojowe, a więcej o sobotnim rywalu mówi Ireneusz Łuczak, trener zielonogórzan.

Dwa razy sparowaliśmy z nimi. Raz u nich, raz u nas i nie wyglądało to źle. Nastroje są ok i jesteśmy przygotowani na mocną walkę z chęcią zdobycia kompletu punktów. Bartek Świerad do nich doszedł jako grający trener i z tego, co słyszałem, przed tygodniem rozegrał dobre zawody i tu będziemy musieli się bardziej skupić.Ireneusz Łuczak

Zielonogórzanie przed tygodniem przeszli kolejny chrzest bojowy w pierwszej lidze. Dodajmy chrzest, z którego wracali w świetnych nastrojach, bo po rzutach karnych pokonali na wyjeździe GKS Żukowo. Ireneusz Łuczak kolejny raz podkreśla, że czas działa na korzyść jego zespołu.

Sprawdza się to, co mówiłem od początku. Z każdym meczem będzie więcej doświadczenia. Rzuty karne również na to wpływają. Głowa była zimna przy karnych, wykonywali je dobrze. Powoli zaczynamy wrastać w tę ligę. Wszystko idzie w dobrym kierunku. Każda minuta na boisku, to coraz większe doświadczenie i liczę, że każdym meczem może być tylko lepiej.Ireneusz Łuczak

Powoli do drużyny wraca po kontuzji Jędrzej Zieniewicz, który być może kilka minut zagra już przeciwko Nielbie. Początek sobotniego meczu w hali UZ przy ul. Prof. Szafrana o 18:00.