Pięciosetowy maraton dla akademików!

Cenne zwycięstwo w drugiej lidze odnieśli  w sobotę siatkarze AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego. Akademicy wygrali z Bielawianką Bielawa 3:2.

Ponad dwuipółgodzinny pojedynek miewał różne oblicza. Pierwszego seta wygrali gospodarze 25:22. Kolejne dwie partie padły łupem gości, którzy triumfowali gładko do 16 i 19. W czwartym secie znów górą akademicy, którzy zwycięstwem 25:21 doprowadzili do tie-breaka. Ostatni set zwłaszcza w końcówce ułożył się po myśli gospodarzy, którzy wygrali 15:12. Mecz upłynął też pod znakiemposzukiwań atakującego w zespole AZS-u. Zaczął Krystian Biczyk, potem przez chwilę grał Robert Wróbel. Trener Jakub Pudzianowski próbował też przesunąć na tę pozycję Wojciecha Kozika. Eksperyment się nie udał i mecz kończył z dobrym skutkiem Wróbel.

Jakub Pudzianowski – trener AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego

Robert Wróbel – AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego

Wiktor Zasowski – AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego

Marcin Jarosz – trener Bielawianki Bielawa

W najbliższą sobotę, w ostatnim w tym roku meczu AZS zagra w Bolesławcu z beniaminkiem BTS-em Elektros.