Outsider napędził stracha akademikom!

Miała być formalność, a była nerwówka. Persa MOSiR AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego mierzyła się na wyjeździe z zamykającym tabelę I ligi Teamem Unisław. W pierwszej rundzie akademicy rozgromili rywali u siebie 15:1. W rewanżu też wygrali, ale rzutem na taśmę 4:3.

Bohaterem zielonogórzan był Kacper Konopacki. To on otworzył wynik spotkania w Unisławiu, zdobywając gola w 3. minucie. Kolejne dwa trafienia zanotowali jednak gospodarze i do przerwy to Team Unisław prowadził 2:1. Po zmianie stron wyrównał Kamil Kruszyński, ale w 35. minucie gospodarze wykorzystali rzut karny. W ostatnich dwóch minutach pojedynku dwukrotnie znów błysnął Kacper Konopacki. Popularny “Kaci” zdobył najpierw bramkę wyrównującą w 38. minucie, a wynik spotkania na 4:3 ustalił w ostatniej minucie pojedynku.

Już w środę zielonogórzanie zagrają przed własną publicznością w ramach 1/4 Pucharu Polski. Rywalem będzie obrońca trofeum i pięciokrotny mistrz kraju Clearex Chorzów. Początek starcia w hali UZ o 18:30.