Oddech złapany, 1/3 planu wykonana!

Szczypiorniści AZS-u przełamali passę sześciu porażek z rzędu i pokonali MKS Grudziądz 31:25. Przed akademikami jednak kolejne wyzwania w ramacah tzw. Operacji “G”.

W pierwszej połowie każda z ekip tylko raz zdobyła dwubramkową przewagę, co oznacza wyrównane 30 minut. Początek nieco lepszy mieli jednak zielonogórzanie, których to gonić musieli szczypiorniści z Grudziądza. Sytuacja to ulegała zmianie, ale ostatecznie w lepszych nastrojach do szatni schodzili gospodarze prowadząc po bramce Marcina Jaśkowskiego 11:10.

Po przerwie grudziądzanie nie wytrzymali narzuconego przez AZS tempa. Najbliżej akademików byli tracąc 6 bramek. Taką przewagą Zielonej Góry zakończył się też mecz 23. kolejki. Wynik tego spotkania 31:25 oznacza zakonczenie trwającej sześć spotkań serii porażek.

Operacja “G” to trzy z rzedu mecze z miastami, których pierwsza litera to “G”. Kolejnymi po Grudziądzu rywalami akademików będą odpowiednio SMS Gdańsk (18.04) i Stal Gorzów Wielkopolski (21.04). Wygrana z MKS-em jest więc wypełnieniem 1/3 planu, który zakłada zdobycie w owych meczach 9 punktów.

W drużynie AZS-u najwięcej solidarnie punktowali Cyprian Kociszewski, Jędrzej Zieniewicz i Hubert Kuliński, którzy czterekrotnie pokonywala bramkarza gości. W zespolemu z Grudziądza najbardziej bramkostrzelny był Mateusz Kożanowski (5 trafień).

KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego – MKS Grudziądz 31:25 (11:10)

Krystian Maćkowski – MKS Grudziądz

Ireneusz Łuczak – trener KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego

Więcej o meczu w poniedziałkowej “Szatni akademików” na antenie Radia Index. Transmisja punktualnie o godz. 13:00.