Nowa Sól wygrywa w Zielonej Górze

Pierwszy set był dosyć wyrównany. Żadna z drużyn nie odbiegała za bardzo od rywali. W końcówce AZS przycisnął gości i wygrali oni 25:21. Był to niestety ostatni wygrany set w tym meczu.

W drugim Astra szybko wyciągnęła wnioski i osiągnęła prowadzenie 2:5. Zielona Góra potrafiła zbliżyć się maksymalnie na dwa punkty. Rywale wyrównali stan gry zwyciężając partię do 21.

W trzeciej części gry początek zwiastował wiatr w zielonogórskie żagle i górowanie nad rywalem. Niestety po dobrym początku i prowadzeniu 6:5, a potem 9:8 gra akademików załamała się i Nowa Sól doprowadziła do wyniku 10:10. Przy stanie 12:15 w hali nastąpiła awaria światła. Trzeba było poczekać kilka minut na wznowienie gry. Zawodnicy z Zielonej Góry przyznali po meczu, że wytrąciło ich to z koncentracji. Tak czy inaczej przegrali tego seta 25:19.

Ostatnia partia prawie niczym się nie różniła od dwóch poprzednich. Astra jak na lidera przystało kontrolowała przebieg gry wygrywając bez historii 25:18 i w całym meczu 3:1.

Kolejny mecz 17 stycznia o godzinie 16. Przeciwnikiem będzie Orion Sulechów.

AZS Zielona Góra – Astra Nowa Sól 1:3 (25:21; 21:25; 19:25; 18:25)

Autor: Krystian Machalica