Nieskuteczny AZS przegrywa we Wrocławiu

Akademicy przegrywają na początek rundy rewanżowej

Nieudanie rundę rewanżową pierwszej ligi rozpoczynają szczypiorniści AZS-u Uniwersytetu Zielonogórskiego. Akademicy we Wrocławiu przegrywają ze skuteczniejszą Forzą 20:21.

Skuteczność. To słowo przez wszystkie przypadki po spotkaniu odmieniali zielonogórzanie. Patrząc na grę jednych i drugich nie sposób się nie zgodzić, zabrakło tylko tego. Początek wyrównany, choć w pewnym momencie goście zaczęli popełniać sporo strat i kilka bramek przewagi zyskała Forza. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 14:9 dla zespołu z Wrocławia, bowiem swojej sytuacji nie wykorzystał Daniel Tkaczyk z zespołu Forzy.

Po zmianie stron, podobnie jak w Zielonej Górze, lepiej prezentowali się akademicy. W 42. minucie udało się nawet zmniejszyć stratę do wyniku 15:16, ale wtedy o przerwę poprosili gospodarze i ponownie odskoczyli. W ostatnich minutach gra się zaostrzyła, ale prowadzenie wrocławian nie uległo zmianie i wygrali ten mecz 21:20.

Forza Wrocław – KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego 21:20 (14:9)

Brakowało tylko jednej bramki do remisu, a dwóch do zwycięstwa. Trzeba powiedzieć to otwarcie. Wszystko z naszej winy. Nie trafialiśmy sytuacji stuprocentowych, a mieliśmy ich mnóstwo. Z tego brały się kontrataki. Wrocław w ataku pozycyjnym był nieskuteczny. Dlatego przegraliśmy.<span class="su-quote-cite">Cyprian Kociszewski, KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego</span>

Więcej szczegółów o tym spotkaniu w poniedziałkowej “Szatni akademików” w Radiu Index o 13:00.