AZS:

Nie ma barażów o Ekstraklasę! Persa kończy ligę tuż za podium

22 mecze, 43 punkty, 4 miejsce. To najważniejsze liczbowe dane dotyczące zakończonego sezonu ligowego na zapleczu Ekstraklasy. Akademicy mogą jednak chodzić z podniesioną głową, nawet mimo porażki w ostatnim meczu z FC Kartuzami 1:5. 

Raptem dziewięciu zawodników miał do dyspozycji podczas tego spotkania trener AZS-u Maciej Górecki. W pierwszych dwudziestu minutach nie było tego jednak widać, choć na premierowe trafienie trzeba było czekać aż kwadrans. Wtedy kapitan akademików Michał Greszczyk uderzeniem z dystansu pokonał Kajetana Pytkę. Do przerwy dobrze bronili gospodarze, choć szans ze strony kartuzian nie brakowało.

Po zmianie stron swojego pierwszego gola wykorzystując zamieszanie po rzucie wolnym zdobył Jakub Kąkol, któremu najwyraźniej owe trafienie dodało skrzydeł, gdyż Adama Klementowskiego pokonywał jeszcze dwukrotnie. Następnie jego wyczyn próbował powtórzyć Adam Kordyl, ale spotkanie zakończył z dwubramkowym dorobkiem. Ostatecznie bez takich graczy jak Kamil Kruszyński, czy Kacper Konopacki AZS przegrywa ostatni mecz w I lidze 1:5.

Tak naprawdę nie graliśmy złego meczu. Wszystko posypało się po mojej decyzji wyjścia w przewadze. Chyba się z chłopakami nie zrozumieliśmy. Ja chciałem, by przy wyniku 1:2 pograć piłka długo i utrzymać ją przy sobie jak najdłużej to możliwe. Trochę za szybko straciliśmy bramkę grając w przewadze i to wszystko jakoś się posypało. Nie kleiła się dzisiaj gra tak jak w poprzednich meczach, ponieważ wcześniej taka taktyka dawała nam bramkę. Ale i tak brawa dla chłopaków, wyszli w dziewiątkę i zagrali fajne spotkanie.Maciej Górecki, trener Persy MOSIR AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego

Persa porażką 1:5 zakończyła sezon ligowy na czwartym miejscu. Gdyby zielonogórzanie wygrali z Kartuzami zagraliby w barażach o futsalową Ekstraklasę, ponieważ Constract Lubawa straciła punkty w Auto Wicherkiem Oborniki remisując 1:1. Wszyscy jednak zgodnie twierdzą, że sezon ligowy można uznać za udany. Zwłaszcza, że już niebawem Final Four Pucharu Polski w futsalu.

Jakub Hoffman, trener Kartuz

Więcej o spotkaniu w poniedziałkowej “Szatni akademików” o godz. 13:00 w Radiu Index.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: