AZS:ZIELONA GÓRA:

“Nie da się wyspać na zapas” W sobotę próba bicia rekordu Guinnessa na naszej uczelni!

Dwie studentki odliczają już godziny! W sobotę, o 10:00 na naszej uczelni rozpocznie się próba bicia rekordu Guinnessa w boccia. Mecz będzie rozgrywany przy okazji Integracyjnych Mistrzostw Polski AZS osób niepełnosprawnych.

Marlena Pogorzelczyk (na zdjęciu), studentka naszej uczelni oraz Dominika Hoft z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu zamierzają grać ze sobą przeszło dobę. O przygotowaniach, nerwach i obawach mówiła Radiu Index przedstawicielka Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Troszeczkę stres jest, bo pozostaje pytanie, czy wytrzymamy te 24 godziny. To jest dużo czasu, a my jesteśmy przecież osobami z niepełnosprawnością. Fizyczne problemy wchodzą w grę. Nie da się też fizycznie przygotować do “niespania” oraz nie da się wyspać na zapas. Jedyne przygotowanie to treningi polegające na precyzji rzutu i na zachowaniu ciszy podczas gry, co jest jedną z wytycznych.Marlena Pogorzelczyk

Wytycznych jest sporo, ale Marta Dalecka, która opiekuje się sekcją osób niepełnosprawnych na naszej uczelni, a także jest inicjatorką bicia rekordu zapewnia, że nie tylko kawa będzie trzymać zawodniczki w dobrej kondycji.

Każdy z nas uczył się po nocach do sesji. Wiemy, że pomiędzy 2:00, a 5:00 jest czas kryzysowy, gdy faktycznie zmęczenie może dopaść. Mamy pewne plany, których nie zdradzę, żeby nie nastrajać dziewczyn, ale będziemy je stosować odpowiednio do ich kondycji psychofizycznej i mam nadzieję, że to zadziała. Cieszę się, że zielonogórscy kabareciarze podjęli rękawice. Oni też będą mieli dyżury.Marta Dalecka

Wszyscy zgodnie potwierdzają, że kluczowy jest czas gry, a wynik meczu ma drugorzędne znaczenie. Dziewczyny dobrze się znają, mają też za sobą wspólny trening. Przyjść i pokibicować będzie mógł każdy, także w nocy. Rywalizacja będzie odbywała się w hali Uniwersytetu Zielonogórskiego przy ul. prof. Szafrana.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: