Największa dawka wieści o AZS UZ wróciła! Szatnia Akademików o sobotnich porażkach

W obu przypadkach zwycięstwo było o włos, w obu górą rywale. Siatkarze przegrali z UKS OPP Powiat Kołobrzeski 2:3, zaś piłkarze ręczni ulegli po rzutach karnych KPR Ostrovii Ostrów Wlkp.

Podopieczni Krzysztofa Dobka zaczęli świetnie, od zwycięstwa w premierowej odsłonie, ale w kolejnych dwóch partiach zwyciężał bardziej doświadczony zespół znad morza. Akademicy zdołali doprowadzić do tie-breaka, ale ten toczył się już pod dyktando przyjezdnych, których Adrian Bartnik, zawodnik UKS-u określił mianem “starych diesli”. Poniżej więcej o siatkówce w pierwszej części Szatni Akademików.

W drugiej części zajęliśmy się piłką ręczną. Akademicy zdominowali Ostrovię w pierwszych minutach, ale w kolejnych zespół Kazimierza Kotlińskiego otrząsnął się po początkowym szoku (prowadzenie AZS 5:0) i zaczął gonić. Dogonił 10 minut przed końcem, a nawet wyszedł na prowadzenie. Gospodarze odpowiedzieli, wyrównali tuż przed końcową syreną, ale wynik 30:30 oznaczał rzuty karne. Te zielonogórzanie egzekwowali idealnie do czwartej kolejki, w której pomylił się Cyprian Kociszewski. Goście byli bezbłędni i wywieźli z hali UZ 2 pkt.

Szatnia Akademików w każdy poniedziałek w Radiu Index o 13:00. Powtórka programu o 20:00.