“Na środę mam pomysła”. AZS wygrywa z Notecią i rywalizacja przenosi się do Zielonej

To był zupełnie inny AZS. Akademicy w czwartym meczu fazy play-off pokonali Noteć Czarnków 3:1 i doprowadzają do remisu w rywalizacji do trzech zwycięstw.

Już od początku spotkania widać było, że jego przebieg będzie zupełnie inny, niż dzień wcześniej. Pierwszego seta goście po bardzo dobrej grze wygrali do 18. W drugim lepiej poradzili sobie już siatkarze z Czarnkowa. Po m.in. świetnych blokach pokonali akademików również 25:18. Kolejne partie szły już jednak po myśli AZS-u Uniwersytetu Zielonogórskiego. Zmęczona Noteć nie była w stanie poradzić sobie ze świeżą ekipą z Zielonej Góry, która wygrała seta trzeciego do 21, a ostatnią partię po morderczej końcówce 28:26.

Względem wczoraj w swojej grze zmieniliśmy kilka rzeczy. Dzisiaj nie wszystko funkcjonowało tak, jak bym tego chciał. Na środę mam, jak to mawia Ferdek Kiepski “fajnego pomysła”. Jak chłopaki mnie posłuchają, jestem pewien na 100%, że wygramy. Ciężka praca będzie wynagrodzona awansem do czwórki. Krzysztof Dobek, trener AZS-u Uniwersytetu Zielonogórskiego

Kolejne starcie w Zielonej Górze w środę o 17.30. Zwycięstwa tego pojedynku zmierzy się w walce o miejsca 1-4 z Orłem Międzyrzecz, a przegrany o pozycje 5-8 z Trójką Nakło.

Noteć Czarnków – KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego 1:3 (18:25; 25:18; 21:25; 26:28)

Więcej szczegółów na temat rywalizacji w fazie play-off Noteci Czarnków i AZS-u w poniedziałkowej “Szatni Akademików” w Radiu Index o godz. 13:00.