Na akademików w futsalu mocnych nie ma!

Zaczęło się jednak nieoczekiwanie od prowadzenia gości. Bramkę dla poznaniaków zdobył Kacper Kromski. Zielonogórzanie odpowiedzieli bardzo szybko, wyrównującego gola zdobył Michał Greszczyk. Ten zawodnik w pierwszej połowie raz jeszcze pokonał bramkarza rywali, a po jednym golu dla zielonogórzan zdobyli jeszcze Kamil Kruszyński i Piotr Andrzejczak, dzięki czemu akademicy prowadzili do przerwy 4:2.

Druga połowa była w wykonaniu gospodarzy jeszcze lepsza. Podania były dokładniejsze, akcje składniejsze, a efektem tego były kolejne gole. Do bramki CityZen trafiali kolejno: Kamil Kruszyński, Mateusz Bartczak, Jakub Turowski, Dominik Skrzyński i Mateusz Biereśniewicz. Po golu tego ostatniego AZS prowadził 9:3, ale przyjezdni zniwelowali w końcówce rozmiary porażki zdobywając dwa gole. Wynik na 9:5 ustalił Krzysztof Szurditt.

W następnej kolejce do Zielonej Góry przyjedzie inny zespół ze stolicy Wielkopolski – Kowalski Team Poznań.