Mordercza walka o utrzymanie. AZS przegrywa mecz nr 3 i w niedzielę musi wygrać!

Juve Wakmet Głuchołazy prowadzi z AZS-em Uniwersytetu Zielongórskiego 2:1 w rywalizacji play-out o utrzymanie w II lidze. W sobotnim meczu nr 3 gospodarze wygrali 3:2.

Pierwszą partię AZS w świetnym stylu wygrał 25:23. W kolejnym akademicy zostało dosłownie zmiecieni z parkietu. Juve rozbiło zielonogórzan do 13. Trzecia partia znowu była wyrównana, ale też zakończyła się po myśli gospodarzy 25:22. Set numer cztery był o być albo nie być. Akademicy stanęli na wysokości zadania i triumfowali 25:21, doprowadzając tym samym do tie-breaka. Ten dużo lepiej zaczęli gospodarze. Zmiana stron miała miejsce przy trzech „oczkach” przewagi Juve i rosła. AZS przegrywał już 10:14, ale zdołał wybronić piłki meczowe, m.in. dzięki świetnym zagrywkom Kamila Rajchela. Co więcej, zielonogórzanie przy stanie 15:14 sami mieli piłkę meczową i byli o krok od skończenia meczu. Niewiele brakło, ale w dramatycznej końcówce lepsi byli miejscowi, którzy wygrali 17:15 i cały mecz 3:2.

W niedzielę o 17:00 mecz o być albo nie być dla AZS-u. Zielonogórzanie, chcąc doprowadzić do piątego starcia w środę u siebie, muszą wygrać. Transmisja w Radiu Index.

Poniżej wideo z pomeczowymi wypowiedziami.

Niebywały mecz i niebywałe emocje! Juvenia Głuchołazy pokonała KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego 3:2 w meczu nr 3 fazy play-out o utrzymanie w II lidze i w rywalizacji do trzech zwycięstw prowadzi 2:1. Jutro mecz nr 4, transmisja o 17:00 w Radio Index 96 fm, a Wy łapcie pomeczowe wypowiedzi Adriana Bocianowskiego, trenera gospodarzy Pawła Potoczaka oraz Macieja Januszewskiego.