AZS:

“Mecz o 6 punktów” szczypiornistów, futsaliści sprawdzą ekstraklasowca

Pracowity weekend przed sportowcami AZS-u Uniwersytetu Zielonogórskiego. W sobotę na parkiet hali przy ul. Prof. Szafrana wybiegną piłkarze ręczni, by powalczyć o pierwsze zwycięstwo w II rundzie I ligi.

PKM Zachód AZS przegrał w niej kolejno z Grunwaldem Poznań i w Wieluniu z MKS-em, dlatego mecz z zamykającym tabelę SPR-em Borem Oborniki Śląskie urasta do miana starcia nie o trzy, a o sześć punktów.

Wiadomo, że mecz z ostatnią drużyna w tabeli jest niezwykle istotny. Jesteśmy nad strefą spadkową, dlatego to mecz za 6 punktów. Jestem przekonany, że wygramy, a to już nam pozwoli spokojnie patrzeć na dalszy ciąg drugiej rundy rozgrywek.Marek Lemański, dyrektor biura klubu AZS UZ

Sobotni mecz zielonogórskich szczypiornistów rozpocznie się o godzinie 18:00. W niedzielę z kolei zagrają futsaliści. PKM Zachód Persa AZS zmierzy się z Futsalem Leszno. Rywal występuje w ekstraklasie, zielonogórzanie czekają na termin i rywala baraży o I ligę. Stąd sparing z wyżej notowanym rywalem, u którego nie brakuje znanych twarzy.

W tej drużynie grają nasi wychowankowie: Bartnicki, Konopacki, Kruszyński Niedźwiedzki, czyli wielka czwórka z okresu, gdy graliśmy w I lidze. Mam nadzieję, że zobaczymy ich w niedzielę na parkiecie. Nasz trener musi grać sparingi, bo mamy bardzo długą przerwę i same treningi nie wystarczą. Czekamy na rywala, z którym zagramy w barażach. Inne ligi jeszcze grają, a naszym rywalem będzie zwycięzca grupy śląsko-opolskiej. W środowisku mówi się, że to najsilniejsza II liga w Polsce.Marek Lemański, dyrektor biura klubu AZS UZ

Futsalowe sparingowe starcie rozpocznie się w niedzielę o 17:30.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: