Lider za mocny

Mecz rozpoczął sie od trafienia Bogumiła Buhwalda było to jednak pierwsze i ostatnie prowadzenie AZS – u w tym spotkaniu. Goście po bramce Marka Kaczmarka i dwóch celnych rzutach karnych Damiana Komisarka wygrywali 3:1, a najwyższą pięciobramkowa przewagę osiągnęli po kwadransie gry. MKS wygrywał wtedy 9:4. Marek Ksiązkiewicz nie miał innego wyjścia dlatego poprosił o przerwę. Po niej okazało się, że zielonogórzanie są jeszcze w stanie nawiązać walkę z niepokonanym dotąd poznańskim zespołem. W 26. minucie biało – zieloni  przegrywali różnicą zaledwie jednej bramki (12:13) jednak po trzech trafieniach z rzędu przewaga poznaniaków znacznie wzrosła. Przed przerwą Tomasza Sobotę zdążylib jeszcze pokonać Cyprian Kociszewski i Michał Skrzypek dzięki czemu zielonogórzanie do szatni udali się z bagażem dwóch bramek straty.

Doman Leitgeber z powodu kontuzji swoich podstawowych zawodników musiał przestawić zespół

Drugą odsłonę akademicy rozpoczęli z większym animuszem co pozwoliło doprowadzić do remisu po 19. Niepokonany lider tabeli nie zamierzał jednak spuścić z tonu. Po bramce Bartosza Przedpełskiego w 47. minucie MKS uciekł podopiecznym Marka Ksiązkiewicza na trzy bramki. Od tego momentu  praktycznie do samego końca meczu drużyny trafiały na zmiane. AZS nie potrafił odrobić straty, a biegnący czas działał na korzyść przyjezdnych. Zielonogórzanie zastosowali  krycie każdy swego, które przyniosło efekt w postaci dwóch bramek. Na minutę przed zakończeniem spotkania akademicy przegrywali 28:29.

Bartek Przedpełski w dzisiejszym spotkaniu wykonał kawał dobrej roboty

Sama końcówka meczu przyniosła ogromne emocje. MKS prowadził zaledwie jedną bramką i grał w osłabieniu bo z gry na dwie minuty wykluczony został Mateusz Janur. W jednej z ostatnich akcji meczu faul ofensywny popełnił Jakub Kasperczak, biało – zieloni mieli trzynaście sekund na zdobycie bramki i juz szykowali sie do wyprowadzenia szybkiego ataku jednak zegar odmierzający czas zatrzymał się. I tu pojawiła sie kontrowersja. Okazało się, że trener gości Doman Leitgeber poprosił o timeout. Pytaniem było tylko czy zdążył przed faulem w ataku swojego podopiecznego czy nie? Sędziowie orzekli, że zdążył. Piłka po przerwie nadal była w posiadaniu MKS – u, po wznowieniu gry szybko przejął ją Przedpełski, który ustalił wynik całego spotkania.

Cyprian Kociszewski zdobył osiem bramek jednak w pierwszej połowie prześladował go pech