Leszczynianie wygrywają, ale akademicy mogą mieć podniesione głowy

W pierwszym meczu zielonogórskich szczypiornistów na zapleczu Superligi, akademicy przegrali z MKS-em Real Astromal Leszno 25:29 (9:13), jednak pozostawili po sobie dobre wrażenie.

Wybieganie, wola walki, zaangażowanie – wszystko to, co AZS deklarował przed sezonem było w sobotnim meczu. Zielonogórzanie grali z udomowioną już w I lidze drużyną bardzo dobrze, nie ustępując jej pod względem gry ani na krok. Gorzej było ze skutecznością naszych szczypiornistów, którym zabrakło do rywali czterech bramek. Po nerwowej pierwszej połowie zielonogórzanie przegrywali 9:13. Po zmianie stron zaczęli grać jednak z wysuniętym graczem w obronie. Odcięcie Alana Raczkowiaka, to był strzał w dziesiątkę. Akademicy wyszli nawet na prowadzenie 15:14! Niestety radość nie trwała długo, w kolejnych minutach drugiej połowy wyszło doświadczenie rywali. Bardzo dobrze spisywali się nasi bramkarze – Marek Wieczorek oraz Marek Kwiatkowski, zaliczając dużo dobrych interwencji. Za tydzień nasi szczypiorniści zmierzą się na wyjeździe z GKS-em Żukowo.