AZS:

Kto gra najlepszy futsal w II lidze? AZS!

3 zwycięstwa, 1 porażka – to dorobek PKM Zachód Persy AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego w lubuskiej II lidze futsalu. Akademicy w minioną sobotę pokonali 5:3 AZS UW Wrocław.

Wcześniej podopieczni Macieja Góreckiego zdołali pokonać Wietrzak-Team Legnica i Mundial Żary, zaś przegrali w starciu z Madnessem Chocianów. Zielonogórzanie są liderem rozgrywek i mają już na koncie mecze ze wszystkimi drugoligowcami. Co o ich sile i potencjale mówi Dominik Skrzyński, jeden z zawodników akademików?

Wydaje mi się, że Legnica jest bardzo groźną drużyną. Grała z kontry, podobnie jak Chocianów. Oba zespoły dobrze się poruszają po boisku, dobrze się przesuwają. Myślę, że te dwie drużyny są najgroźniejsze.Dominik Skrzyński, PKM Zachód Persa AZS UZ

Najwięcej futsalu w… futsalu, zdaniem Skrzyńskiego jest jednak w szeregach akademików. Zielonogórzanie jeszcze w ubiegłym sezonie występowali na zapleczu ekstraklasy i doświadczenie stamtąd, mimo ubytków w składzie, procentuje. Zawodnika AZS-u pytamy, czy plan zakłada awans w tym sezonie?

Ja osobiście zawsze gram o pełną pulę, ale jak to będzie tym razem, to pewnie nie tylko od nas będzie zależało. Awans? Bardzo bym sobie tego życzył.Dominik Skrzyński, PKM Zachód Persa AZS UZ

W najbliższą niedzielę zielonogórzanie zagrają u siebie. Przeciwnikiem będzie Wietrzak-Team Legnica, z którym AZS wygrał na wyjeździe w inauguracyjnej kolejce 2:1. Początek spotkania, które 20 stycznia w hali UZ przy ul. prof. Szafrana o 16:00.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X