Krótki koniec długiej serii! Pewny siebie AZS spełnia cel i powalczy w pierwszej czwórce

Siatkarze AZS-u Uniwersytetu Zielonogórskiego gładko przeprawili się przez Noteć Czarnków w piątym meczu ćwierćfinału fazy play-off drugiej ligi. Akademicy przed własną publicznością wygrali 3:0 i w najbliższy weekend zmierzą się w kolejnych meczach z Orłem Międzyrzecz.

Zielonogórzanie ponownie postawili m.in. na zagrywkę i zamęczanie rywali. Ci, wyraźnie słabsi fizycznie w kluczowych momentach nie byli w stanie przeciwstawić się zawodnikom Krzysztofa Dobka. W pierwszym secie gospodarze wygrali do 22. W kolejnej partii AZS pewnie zbliżał się do zwycięstwa, ale pod koniec zaczęły się problemy z grą. Szkoleniowiec akademików dwa razy w krótkim czasie musiał prosić o przerwę, ale jego zespół wytrzymał nerwową końcówkę i remis po 23 zamienił na wygraną. Trzeci set to była dominacja gospodarzy, którzy w pewnym momencie mieli nawet 11 punktów przewagi. Ostatecznie akademicy wygrali do 18 i cały mecz 3:0. Zwycięstwo premiuje zespół awansem do pierwszej czwórki. – Dla nas to coś wielkiego – mówi libero i drugi trener AZS-u Wiktor Zasowski.

To wielka sprawa dla tego zespołu. Mając ograniczone środki finansowe, jak na drugą ligę, wykonaliśmy dużo pracy. To jest nasz duży sukces. Teraz może być już tylko lepiej, bo my swoje zrobiliśmy. Będziemy grać na luzie, a jeśli tak się stanie możemy zaprezentować się lepiej. Wiktor Zasowski, AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego

Rywalem akademików w półfinale fazy play-off będzie Orzeł Międzyrzecz. Planowo pierwszy mecz ma odbyć się w sobotę 9 marca, kolejny dzień później. AZS zabiegał, by spotkania te przesunąć na inny termin, na co nie zgodziło się kierownictwo Orła.

Poprosiłem o przełożenie meczów z soboty i niedzieli, bo w czwartek wyjeżdżam do Białej Podlaskiej razem z kadetami. […] Bardzo nieładnie zachowali się koledzy z Międzyrzecza. Tłumaczą się, że za półtora tygodnia nie mają hali, a taki termin zaproponowałem. Wyszedłem z propozycją, że w tygodniu o każdej porze możemy zagrać. Riposta była taka, że oni pracują. Zaproponujemy jeszcze przeniesienie meczów do Zielonej Góry. Jeszcze dzisiaj wysyłamy takie pisma do PZPS-u. Krzysztof Dobek, trener AZS-u Uniwersytetu Zielonogórskiego

Przypomnijmy, według terminarza pierwsze półfinałowe spotkania mają odbyć się w najbliższy weekend 9 i 10 marca w Międzyrzeczu.

KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego – Noteć Czarnków 3:0 (25:22; 25:23; 25:18)