AZS:

Już nie tylko lewe, lewe, lewe tylko… urozmaicona siatkówka!

– Jesteśmy zwarte i gotowe. Zobaczymy, co będzie, ale jesteśmy dobrej myśli – mówi przed I Turniejem Barażowym o II ligę Lucyna Wojcieszko, kapitan siatkarek AZS-u Uniwersytetu Zielonogórskiego.

W Zielonej Górze wystąpią trzy zespoły. Oprócz akademiczek zagra także MKS MOS Płomień Sosnowiec oraz Chełmiec Wodociągi Wałbrzych.

Akademiczki rozpoczną zmagania od meczu z sosnowiczankami. Rywal jest utytułowany, bo w latach dziewięćdziesiątych sięgał nawet po tytuł mistrzowski, ale dzisiejszy Płomień jest dopiero na początku odbudowywania siły klubu. W sobotę zielonogórzanki będą miały wolne, a w niedzielę zmierzą się z zespołem z Wałbrzycha

Nie oszukujmy się, nie powiemy, że podchodzimy do jednego i drugiego zespołu tak samo. Na pewno bardziej boimy się Sosnowca, właśnie ze względu na historie tego miasta związaną z siatkówką. Wiemy, że to jest zespół powstał tak jak my dopiero co. To jest ich pierwszy rok, także to też czas budowy zespołu. Na Śląsku jest więcej zespołów i jest wyższym poziom niż w naszym regionie, czy na Dolnym Śląsku. Uważamy, że to jest mocniejszy zespół niż ten z Wałbrzycha – uważa Lucyna Wojcieszko.

Awans do kolejnego turnieju, w którym faktycznie będą rozstrzygać się losy awansu wywalczą dwa najlepsze zespoły.

Do tego turnieju przygotowywałyśmy się cały rok. Staramy się zmobilizować i zebrać wszystkie siły na ten turniej (…). Nie możemy patrzeć na kalkulacje, co będzie, gdy przegramy pierwszy mecz. Chodzi o to, żebyśmy wygrały. Nie kalkulujemy, musimy wziąć się za siebie i zagrać swoje – uważa Magdalena Kozik.

Akademiczki uważają, że ich gra jest dużo bardziej urozmaicona. – Już nie tylko lewe, lewe, lewe, środek, lewe, lewe, lewe, prawe – śmieje się Wojcieszko.

Cała rozmowa w Godzinie Rektorskiej z zielonogórskimi siatkarkami do wysłuchania poniżej. Poniżej też terminarz gier.

I Turniej Barażowy o awans do II ligi K:

Piątek, 28.04.2017r. – godzina 17:00

KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego – MKS MOS Płomień Sosnowiec

Sobota, 29.04.2017r. – godzina 14:00

MKS MOS Płomień Sosnowiec – Chełmiec Wodociągi Wałbrzych

Niedziela, 30.04.2017r. – godzina 12:00

Chełmiec Wodociągi Wałbrzych – KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: