Jubileuszowy pogrom szczypiornistów!

Nie zatrzymują się szczypiorniści AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego. Akademicy w sobotę sięgnęli po dziesiąte zwycięstwo w sezonie. Podopieczni Bronisława Malego rozgromili Tęczę Kościan 46:19. !

Mecz zaczął się bardzo dobrze dla zielonogórzan, którzy aż do 8 minuty grali bez straty bramki przy wyniku 4:0. Zawodnicy z Kościana układali powolne nieskuteczne akcje, co pozwoliło gospodarzom szybko i skutecznie kontratakować. Dobry mecz rozegrał bramkarz Marek Wieczorek,  bronił wiele trudnych piłek i w dużej mierze przyczynił się do zwycięstwa.

Bronisław Maly – trener AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego

Na drugą połowę zawodnicy wychodzili przy wyniku 24:9. Świetnie zagrał w tym meczu Marcin Jaśkowski, zdobywca 12 bramek.

Marcin Jaśkowski – AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego

Świdnica i mecz z ŚKPR-em dopiero 10 grudnia. Zanim jednak starcie z wiceliderem, to jeszcze wcześniej, 3 grudnia akademicy zagrają na wyjeździe z Liderem Swarzędz. Z zielonogórzanami rozmawiał Aleksander Dyderski.