AZS:

Jak trenują szczypiorniści? “Poprzeczka jest zawieszona bardzo wysoko”

Od przeszło tygodnia trwają już przygotowania do sezonu I-ligowych piłkarzy ręcznych AZS-u Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Zajęcia do końca sierpnia prowadzone są dwa razy dziennie, a każdy tydzień pracy wieńczy gra sparingowa. Pierwsza już za akademikami. W sobotę zielonogórzanie zmierzyli się kontrolnie z Nielbą Wągrowiec, wygrywając to spotkanie 36:35.

To jest bardzo ważna rzecz, zagrać na weekend taki sparing. Trener i zawodnicy wiedzą, w jakim miejscu są, czego brakuje, czego potrzeba i co dołożyć. To wieńczy cały tydzień pracy. Z Nielbą wygraliśmy po ciężkim meczu, mieliśmy też dużo w nogach, bo pierwszy tydzień był bardzo ciężki. Wiemy, nad czym pracować, gdzie mamy braki. Myślę, że ta wiedza zaprocentuje w kolejnych meczach, ale i treningach.Piotr Piróg, AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego

Nowy gracz akademików może występować na pozycji rozgrywającego i skrzydłowego. 23-latek jest wychowankiem Zagłębia Lubin. W przeszłości grał również w Legnicy i Dzierżoniowie. Jak ocenia dotychczasowe treningi w Zielonej Górze?

W Zielonej Górze, co do treningów siłowych, wytrzymałościowych, motorycznych i indywidualnych poprzeczka jest postawiona wysoko. Jest się z czego cieszyć, bo to zaprocentuje i na przykład w ostatniej akcji meczu nie zabraknie nam sił.Piotr Piróg, AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego

A w najbliższą sobotę, 17 sierpnia, podopieczni Ireneusza Łuczaka i Łukasza Jacykowskiego sparingowo zagrają u siebie. W hali Uniwersytetu Zielonogórskiego obok akademików wystąpią również Ostrovia Ostrów Wlkp., Siódemka-Miedź Legnica i Forza Wrocław. Rozpiska gier i cała rozmowa z graczem AZS-u poniżej.

Turniej w Zielonej Górze, 17 sierpnia (hala UZ przy ul. Prof. Szafrana):

11:00 AZS UZ – Ostrovia Ostrów Wlkp.

12:45 Forza Wrocław – Siódemka-Miedź Legnica

14:30 mecz o III miejsce

16:15 mecz o I miejsce

Zobacz więcej
Back to top button
X