Gdańszczanie rozbici przez AZS!

Futsaliści Persy MOSIR AZS UZ pokonali wysoko Vamos Gdańsk 11:2 (6:0) w III kolejce zmagań I ligi futsalu.

W zasadzie już po 9.minutach wiadomo było, że akademicy rozgromią gości z północy Polski. Podopieczni Macieja Góreckiego znakomicie otworzyli spotkanie strzelając szybko pięć bramek. Na ostatnią, w pierwszej połowie trzeba było czekać, aż 9 minut, a owego gola zdobył Karol Pudzianowski.

Pierwsze 5 minut drugiej części meczu również było spod znaku szybkich bramek dla AZS-u. Trafiali Kacper Konopacki, Michał Bartnicki i Jakub Turowski, więc przewaga akademików urosła do wyniku 9:0. 17 sekund po ostatniej bramce doszło do faulu przed bramką zielonogórzan, więc sędzia musiał podyktować rzut karny. Do strzału podszedł Adam Lamczyk, który trafienie zaliczył. Chwilę później było już 9:2 za sprawą złej organizacji AZS-u w ataku i kontrze gości, którą wykorzystał Wojciech Borkowski. Końcowe minuty należały jednak w dalszym ciągu dla gospodarzy. W 35. minucie parkiet opuścił strzelec pierwszej bramki dla gdańszczan Adam Lamczyk. Na koniec po bramce dołożyli Kamil Kruszyński i bramkarz Adam Klementowski z karnego i ostateczny wynik to 11:2.

Persa MOSIR AZS UZ – Vamos Gdańsk 11:2 (6:0)

Bramki dla zielonogórzan zdobyli: Kamil Kruszyński 3, Michał Greszczyk i Kacper Konopacki po 2 oraz: Jakub Turowski, Michał Bartnicki, Karol Pudzianowski i Adam Klementowski z karnego.

Bramki dla gdańszczan zdobyli: Adam Lamczyk (z karnego) i Wojciech Borkowski