AZS:UCZELNIA:ZIELONA GÓRA:

Futsaliści zagrają w nowej lidze?

W ostatniej przed wakacjami Szatni Akademików podsumowanie ligowych zmagań naszych halowych zespołów, ale także kreślenie planów na przyszłość. Gościem Radia Index był Marek Lemański, dyrektor biura klubu AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Naszych ligowców czeka sporo zmian w przyszłym sezonie. Po spadku w III lidze zagrają siatkarze, w zreformowanych rozgrywkach wystąpią piłkarze ręczni. Okazuje się, że podobnie będzie z futsalistami. Wszystko wskazuje na koniec kadłubowych rozgrywek w regionie.

Od przyszłego sezonu rozgrywki II ligi poprowadzi PZPN i z każdego województwa, a będziemy w grupie z województwem: śląskim, dolnośląskim i opolskim, zostaną zaproszone dwie najlepsze drużyny. Lubuski Związek Piłki Nożnej pytał, czy zgłaszamy akces. My akces zgłaszamy, mamy nadzieję, że ta liga będzie na bardzo wysokim poziomie.

Marek Lemański liczy, że uda się zbudować ciekawy zespół, stworzony z zawodników, którzy wcześniej stanowili już o sile akademików.

Jeżeli ta wieść się rozniesie o tych rozgrywkach, to myślę, że wielu zawodników wróci do nas i oczywiście grupa młodych, utalentowanych piłkarzy będzie z nami. Oni już wiedzą, co to jest futsal, a połączenie młodości z doświadczeniem może być fajną mieszanką, która pozwoli nam osiągać sukcesy.

Cała Szatnia Akademików do zobaczenia na wZielonej.pl. Tam więcej podsumowań. Program na antenę Radia Index wróci po wakacjach.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: