AZS:

Futsaliści zadeklarowali: walczymy o I ligę!

Szatnia Akademików tym razem w pełni futsalowa. PKM Zachód Persa AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego wygrała z kompletem zwycięstw zmagania w lubuskiej II lidze futsalu.

Ostatnia kolejka nie odbyła się w pełnym wymiarze. Drzonkowianka PKM Zachód Racula pokonała Madness Chocianów 7:3, zaś rywal akademików, Paolo Gorzów nie dojechał do Zielonej Góry. Mecz zakończył się walkowerem, ale AZS już wcześniej zapewnił sobie triumf w rozgrywkach. Drzonkowianka uplasowała się na drugim miejscu.

Po ostatniej kolejce akademicy zasiedli do stołu i wspólnie ustalili: powalczymy o I ligę. – Zwycięzca naszej grupy ma prawo startu w barażach. Tym rywalem będzie mistrz grupy śląsko-opolskiej. Podjęliśmy decyzję, stosunkiem głosów 12-2, że podejmujemy wyzwanie – powiedział w Szatni Akademików Marek Lemański, dyrektor biura klubu, który był w studiu Radia Index, wspólnie z zawodnikiem Jackiem Jurkowskim.

Baraże zostaną rozegrane wiosną. Na przełomie stycznia i lutego zielonogórzan czeka natomiast start w półfinale Akademickich Mistrzostw Polski. Dziś reprezentanci Uniwersytetu Zielonogórskiego poznali rywali w fazie grupowej. Zmierzą się z: Uniwersytetem Ekonomicznym Wrocław, Uniwersytetem Ekonomicznym Katowice oraz Politechniką Wrocławską.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: