AZS:Sport

Futsaliści przegrywają po raz pierwszy

Persa MOSIR AZS UZ przegrała niedzielny szlagier w 8. kolejce I ligi futsalu z liderem Red Devils Chojnice 4:5. Jest to jednak pierwsza porażka zielonogórzan w tym sezonie.

Strzelanie rozpoczęło się już w 10. sekundzie golem z rzutu wolnego Jakuba Mączkowskiego, który po tym spotkaniu stał się samotnym liderem klasyfikacji strzelców w grupie północnej I ligi. Niestety początek w wykonaniu akademików pozostawał wiele do życzenia. W 6. minucie swoje pierwsze trafienie zaliczył reprezentant Polski w futsalu Sebastian Wojciechowski, a chwilę później ponownie Jakub Mączkowski. Przed przerwą akademikom udało się jedynie strzelić gola na 1:3 za sprawą Jakuba Turowskiego, któremu podał Michał Bartnicki.

Po zmianie stron zielonogórzanie zaczęli grać nieco lepiej, czego dowodem może być gol z rzutu wolnego Kamila Kruszyńskiego w 29. minucie. Niestety chojniczanie odpowiedzieli błyskawiczną kontrą i golem Wojciechowskiego. 40 sekund później mieliśmy jednak wynik 3:4 po golu Michała Bartnickiego. Spotkanie się zaostrzyło. Żółte kartki zobaczyli m.in. Jakub Turowski, a nawet bramkarz Remigiusz Chyła. Z powodu szóstego przewinienia zielonogórzan sędziowie podyktowali kontrowersyjny przedłużony rzut karny, który wykorzystał Jakub Mączkowski. Było to na półtorej minut przed syreną końcową, a AZS przegrywał 3:5. Ostatnie sekundy to rozpaczliwa próba dogonienia rywali, ale gol Kamila Kruszyńskiego w 40. minucie to jednak za mało i akademicy przegrali szlagierowy mecz z liderem 4:5.

Myślę, że jakby tego przedłużonego karnego nie było, byłaby szansa, żebyśmy ich doszli, bo zepchnęliśmy ich do defensywy i było widać, że prowadzimy grę, no ale nadziewaliśmy się na kontry i wyszło jak wyszło, zabrakło może minuty, lub dwóch.Kacper Konopacki - zawodnik AZS-u

Michał Hoc – zawodnik AZS-u

Persa MOSIR AZS UZ – Red Devils Chojnice 4:5 (1:3)

Jakub Mączkowski 1′ 11′ 39′

Sebastian Wojciechowski 7′ 32′

Jakub Turowski 15′

Michał Bartnicki 33′

Kamil Kruszyński 40′

Więcej o spotkaniu w poniedziałkowej “Szatni akademików” na 96 FM punktualnie o godzinie 13:00.