Futsaliści pokonują zespół z Ekstraklasy!

W meczu 1/16 finału futsalowego Pucharu Polski Persa MOSIR AZS UZ pokonała ekstraklasowy Piast Gliwice 6:4, awansując tym samym do 1/8 finału!

Początek akademicy mieli piorunujący. Dwie szybkie bramki Kamila Kruszyńskiego i Jakuba Turowskiego i wydawać by się mogło, że wprawiło to gliwiczan w spore zakłopotanie. Nic bardziej mylnego, bowiem już 120 sekund później gola kontaktowego zdobył Adam Jonczyk, a wyrównał w 10. minucie Marcin Grzywa. Goście jednak pozwalali AZS-owi w obronie na wiele, co pozwoliło w ciągu 90. sekund ponownie zdobyć dwie szybkie bramki Kacprowi Rysiowi i Kamilowi Kruszyńskiemu. Mieliśmy 12. minutę spotkania i wynik 4:2. Zielonogórzanie przywykli do rozgrywania błyskawicznych i często skutecznych kontr, tak też było kilka minut potem, gdy piątą bramkę zdobył Kacper Konopacki, który dobiegł w okolice pola karnego gości, przełożył piłkę na drugą nogę i uzyskał ważne trafienie. Od tamtego momentu wzrosła aktywność Piasta, który uzyskał bramkę strzeloną ponownie przez Adama Jonczyka. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Persy 5:3.

Nieco mniej bramek, ale więcej emocji mieliśmy w drugiej części spotkania. Na pierwszego gola trzeba było czekać jednak aż 12. minut. Warto zaznaczyć, że w pierwszej połowie, po takim czasie mieliśmy za sobą aż 6 trafień.Goście przegrywali 4:5, a do końca meczu zostało raptem kilka minut. Zdecydowali się na grę bez bramkarza, z przewagą zawodników w polu i to ich zgubiło. Kilkadziesiąt sekund przez syreną końcową, na pustą bramkę gola strzelił Łukasz Hanc i ostateczny wynik meczu to 6:4. Persa w najbliższych dniach pozna rywala, z którym zmierzy się w 1/8 finału futsalowego Pucharu Polski.

Dwie pierwsze bramki padły po naszej agresywnej grze w obronie. Prowokowaliśmy straty u przeciwnika, sytuacje udało się wykończyć i początek był naprawdę fajny. Myślę, że cały mecz był pod naszym panowaniem, chociaż wiadomo, że zespołów z Ekstraklasy, zwłaszcza z tak znanym trenerem nie można lekceważyć i widać było, że nasi zawodnicy tak nie robią. Maciej Górecki - trener Persy

Persa MOSIR AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego – Piast Gliwice 6:4 (5:3)