AZS:

Futsaliści nie zagrają w finale AMP. Siatkarze za dwa tygodnie skończą sezon?

Jechali po awans, a skończyli zmagania na fazie grupowej. Futsaliści Uniwersytetu Zielonogórskiego nie zagrają w finałowym turnieju Akademickich Mistrzostw Polski. Zielonogórzanie w turnieju półfinałowym w Katowicach ponieśli dwie porażki i zanotowali jeden remis.

Na “dzień dobry” akademicy ulegli Uniwersytetowi Ekonomicznemu Wrocław 2:3. Jeszcze tego samego dnia zostali rozbici przez Uniwersytet Jana Długosza Częstochowa, przegrywając 1:6. Wtedy stało się jasne, że trzeci mecz fazy grupowej będzie już tylko o prestiż. W nim zielonogórzanie zremisowali z AWF-em Katowice 4:4.

O przyczynach niepowodzenia mówili w Szatni Akademików zawodnicy zielonogórzan – Ireneusz Butowicz i Krystian Seredyński.

W drugiej części programu o siatkówce i świetnym zwycięstwie AZS-u Uniwersytetu Zielonogórskiego w derbach z Sobieskim Żagań 3:0 (19, 19, 16). W programie pomeczowe wypowiedzi, które zebrał Karol Kostrzewa.

Radość zielonogórzan zmącił wynik z Bielawy. Bielawianka pokonała po tie-breaku Aquę-Zdrój Wałbrzych i zameldowała się tym samym w play-offach.

W ostatniej kolejce rundy zasadniczej będzie pauzować, a zielonogórzanie zagrają w Sycowie z Rośkiem. Jeśli wygrają, będą spoglądać w stronę Żagania. Tam potrzebna byłaby sensacja i porażka Sobieskiego z MUKS-em Ziemią Milicką. Rozstrzygnięcia w grupie IV drugiej ligi za dwa tygodnie, 15 lutego.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00