AZS:

Futsaliści grają dalej w Pucharze Polski

19 strzelonych goli, 1 stracony – to dorobek futsalistów PKM-u Zachód Persy AZS-u Uniwersytetu Zielonogórskiego w turnieju Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim, który w sobotę odbył się w Krośnie Odrzańskim.

Akademicy nie dali szans rywalom. Najpierw pokonali Iskrę Małomice 12:0, a następnie gospodarzy OSiR Krosno 7:1. Turniej ocenia Maciej Dudek, grający trener zielonogórzan.

Czekamy teraz na następnego rywala, który będzie z wyższej półki. Pierwszy mecz graliśmy z drużyną z Małomic, która wcześniej grała z gospodarzem i przegrała wysoko. My w sumie ten wynik jeszcze podwyższyliśmy, co sprawiało, że już remis w meczu z Krosnem dawałby nam awans. Na szczęście mecz z Krosnem potoczył się zgodnie z planem. Wygraliśmy go 7:1.Maciej Dudek, grający trener PKM Zachód Persy AZS UZ

Trzy indywidualne nagrody też zgarnęli zielonogórzanie. MVP turnieju został Jakub Turowski, królem strzelców Łukasz Hanc, a tytuł najlepszego  bramkarza powędrował do Remigiusza Chyły. Przed zielonogórzanami teraz przygotowania do startu II ligi. Rozgrywki ruszą 10 grudnia.

Na pewno plan jest taki, żeby walczyć o jak najwyższe cele. Zespół jest młody, jest paru fajnych chłopaków, nawet z rocznika 99′. Trzeba dać możliwość gry młodszym. To połączenie doświadczenie z młodością. W Krośnie się sprawdziło, a zobaczymy, jak będzie w lidze.Maciej Dudek, grający trener PKM Zachód Persy AZS UZ

Pierwszym rywalem akademików będzie Drzonkowianka PKM Zachód Racula. Cała rozmowa z Maciejem Dudkiem poniżej.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: