Dychą na Szafrana MP3, Tabela

Od początku spotkania zielonogórzanie narzucili swoje tempo i styl gry, Pogoń mimo starań nie była w stanie dotrzymać kroku podopiecznym Marka Książkiewicza dlatego już po kilku minutach na tablicy widniał wynik 6:1. Pomimo nielicznych błędów akademików przewaga przybierała na  rozmiarach, nie do zatrzymania był Cyprian Kociszewski, który po pierwszej połowie miał na swoim koncie 8 bramek. AZS do przerwy zdobył  24 gole, Pogoń 16. W drugiej połowie obraz gry nie zmienił się. Zmienili się za to aktorzy tego spektaklu. Szkoleniowiec akademików widząc, że przyjezdni opadli już z sił (na mecz przyjechali w jedenastu) wymienił całą siódemkę. Debiut w barwach AZS zaliczył Kacper Urbańczak, który jak sam przyznaje  nie mógł się go doczekać i zapewnia, że będzie  jeszcze lepiej. Debiutował również obrotowy, Adam Szarłowicz, wychowanek TS ZEW Świebodzin udowodnił, że nieprzypadkowo znalazł się w kadrze meczowej. Oleśniczanie bili głową w mur, o ile udało im się częściowo zmniejszyć straty to po chwili wynik wracał do poprzedniego stanu.

KU AZS UZ Zielona Góra – MKS Pogoń Oleśnica 41:31 (24:16)