Dwa puchary pojechały do Gorzowa

To ma być początek wieloletniej tradycji! Wielkie Derby Piłki Nożnej Kobiet i Mężczyzn, czyli Zielona Góra kontra Gorzów Wlkp. podczas tegorocznych Bachanaliów odbyły się po raz pierwszy.

Tradycję chce budować Uniwersytet Zielonogórski wspólnie z AWF-em Gorzów. Najpierw na murawie pojawiły się panie. Zielonogórzanki zaczęły ambitnie, ale z czasem do głosu doszły bardziej doświadczone gorzowianki, które ostatecznie wygrały aż 8:0. Cztery gole zdobyła dla drużyny z północy regionu Paulina Brzozowska, po jednej Kinga Stępniak, Dorota Małecka, Beata Jarmołowicz i Aleksandra Sygit.

Zielonogórzanki miały swoje szanse i wynik nie oddaje do końca tego, co działo się na boisku. Mam nadzieję, że stanie się to tradycją i każde Bachanalia będą gościły piłkarki i piłkarzy na stadionie przy ul. Wyspiańskiego.<span class="su-quote-cite">Marek Lemański, dyrektor biura klubu AZS UZ</span>

Po paniach murawą zawładnęli panowie. Na boisku pojawił się m.in. Michał Pawlisz, na co dzień bramkarz sekcji piłki ręcznej AZS-u Uniwersytetu Zielonogórskiego.

UZ chciał pomścić koleżanki, ale od 4 minuty przegrywał po golu Bartosza Prychoda. W końcu bramkę strzelili jednak zielonogórzanie. Dobrze spisującego się bramkarza gości Wojciech Traczyka pokonał w sytuacji sam na sam Rafał Gronostaj. Ten sam zawodnik tuż po rozpoczęciu drugiej połowy okazałym strzałem głową dał gospodarzom prowadzenie 2:1. W kolejnych minutach dominowali jednak gorzowianie. Optyczną przewagę i szerszą ławkę potwierdzili bramkami: wyrównującą Mikołaja Adamka i kolejnymi Pawła Kulesy i Jakuba Dominiaka. AWF wygrał 4:2 i zgarnął drugi puchar.

Zmagania podsumowali opiekunowie obu uczelni: Eleonora Sikora (AWF Gorzów) i Jacek Sajnóg (Uniwersytet Zielonogórski).