AZS:Sport

“Dopiero się rozkręcamy!” Siatkarze pokonują Oławę

Siatkarze KU AZS UZ zrewanżowali się za porażkę w pierwszej kolejce 0:3 wygrywając do jednego.

W każdym secie lepiej rozpoczynali goście, w pierwszym prowadząc 1:4. Szybko się jednak okazało, że zawodnicy z Oławy nie są w najlepszej dyspozycji, co skrzętnie wykorzystał AZS wygrywając 25:19. Drugi set był o wiele bardziej wyrównany, zwłaszcza końcówka, gdy trzeba było grać na przewagi. W tym trudnym momencie większym spokojem ponownie popisali się akademicy zwyciężając 30:28. Po dwóch wygranych partiach w szeregach gospodarzy nastąpiło pewne rozluźnienie, co pozwoliło oławianom wygrać do 21, ale set czwarty ponownie wygrali siatkarze z Zielonek Góry, tak jak we wcześniejszych odsłonach meczu zachowując zimna krew w końcówkach. Ostatecznie wygrali gospodarze 3:1.

KU AZS UZ – MKS Olavia Oława 3:1 (25:19; 30:28; 21:25; 25:22)

Po meczu zadowolenia nie krył trener AZS-u Wiktor Zasowski.

Wiktor Zasowski – trener AZS-u Zielona Góra

Więcej o spotkaniu w poniedziałek o godzinie 13:00 na antenie Akademickiego Radia Index w programie “Szatnia akademików”.