Derbowy w klimat w Szatni Akademików

Derby, derby i jeszcze raz derby w Szatni Akademików. Niestety, w obu górą byli rywale KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego. Siatkarze przegrali na wyjeździe z Sobieskim Areną Żagań 0:3, zaś szczypiorniści ulegli Stal Gorzów 27:31.

Wracamy do obu spotkań, gościem programu był siatkarz akademików Robert Predecki. To nowa twarz w zespole zielonogórzan, który ostatnie dwa mecze rozpoczął w podstawowym składzie. Choć jest nominalnym przyjmującym, w drużynie AZS-u gra na pozycji atakującego. Mówił w Radiu Index, że zawsze reprezentował drużyny, które grały w fazie play-off. Na to liczy też w Zielonej Górze. I liczy też na przełamanie. Akademicy po trzech porażkach z rzędu, w najbliższą sobotę zmierzą się z przedostatnim Rośkiem Syców.

W Szatni Akademików również pomeczowe rozmowy o konfrontacji zielonogórsko-gorzowskiej. PKM Zachód AZS UZ uległ gorzowskiej Stali 27:31. Zielonogórzanie w pierwszej połowie przegrywali już różnicą 7 bramek, ale dystans zdołali odrobić. W drugiej w części meczu zarysowała się jednak przewaga gości, których zdaniem przeważyła obrona. Akademicy przyznali po meczu, że sporo sił kosztowała ich także pogoń w pierwszej połowie spotkania.