Chrobry odrobił zadanie domowe, a AZS? Klęska i arcytrudne zadanie przed rewanżem

W sobotnie popołudnie siatkarze AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego podejmował Chrobrego Głogów w pierwszej rundzie play-off II ligi siatkówki mężczyzn. Spotkanie zakończyło się gładkim, trzysetowym zwycięstwem gości z Głogowa, co stawia akademików w bardzo trudnej pozycji przed meczem rewanżowym.

Goście z Głogowa zwyciężyli w tym meczu zdecydowanie, przede wszystkim dzięki sumiennej oraz równej grze i dokładnej analizie gry akademików przed spotkaniem. Na początku pierwszego seta podopieczni Dominika Walencieja wypracowali sobie dużą przewagę i dalej oszczędzając siły spokojnie dążyli do granicy 25 punktów. Pierwsza część meczu zakończyła się wynikiem 16:25. Drugi set wyglądał już nieco lepiej w wykonaniu zielonogórzan. Tym razem akademicy zdobywali punkty równo z rywalem, jednak końcówka należała już do Chrobrego. Drugi set zakończył się wynikiem 21:25 dla zespołu gości i to był punkt przełomowy w grze obydwu drużyn. Trzecia odsłona to niestety okropna gra akademików i porażka 11:25, pomimo świetnej gry Przemysława Kępskiego.

Nie wiem, co mam powiedzieć, bo nastawialiśmy się, była mobilizacja. Pozytywnie się wszyscy nakręcali, że będzie można powalczyć, a tu czego się nie dotknęliśmy to wyszło źle. Można przeprosić za ten styl, który prezentowaliśmy – stwierdził Jakub Pudzianowski, trener akademików.

Dzisiaj mieliśmy ich perfekcyjne rozpisanych. Trener zrobił kapitalną robotę, mieliśmy każdego z osobna rozpisanego, dlatego stawialiśmy cały czas podwójny blok, zrobiliśmy wszystko, co trzeba, żeby dzisiaj wygrać. Nie lekceważymy ich, bo mecz meczowi nierówny, ale w Głogowie chcemy tym bardziej potwierdzić wyższość – stwierdził Piotr Trzeciak, zawodnik Chrobrego.

Pozostałe wypowiedzi do odsłuchania poniżej. Rewanż 11 marca w Głogowie.