AZS:

Brydżyści zaczęli sezon z widokami na awans do ekstraklasy

W I i III lidze występują w tym sezonie brydżowe drużyny AZS-u Uniwersytetu Zielonogórskiego. W ubiegłym sezonie było 4. miejsce na zapleczu ekstraklasy.

W tym roku po pierwszym zjeździe jest piąta lokata. Cel to znalezienie się w górnej ósemce tabeli, która później powalczy o awans do grona najlepszych.

Faktycznie, mieliśmy niedosyt po ubiegłym sezonie. W tym roku postaramy się przynajmniej o powtórzenie wyniku. Teraz nie 6, a 8 drużyn walczy o awans. Najpierw chcemy być w ósemce, a potem zrobimy wszystko, żeby spróbować awansować. Do ekstraklasy wchodzą dwie najlepsze drużyny bezpośrednio i dwie mają prawo do baraży.Zofia Miechowicz, szefowa sekcji brydża AZS UZ

Skład drużyny się nie zmienił, ale brydżyści AZS-u nie zamykają się tylko na ligowe granie. Sekcja działa też na uczelni, również w obrębie zajęć z wychowania fizycznego.

Jeżeli są studenci, którzy cenią bardziej wysiłek intelektualny niż fizyczny, to zapraszamy serdecznie w środy o 12:00. Jeżeli ktoś jest członkiem sekcji i uczestniczy w treningach, to ma zaliczenie z w-f.Zofia Miechowicz, szefowa sekcji brydża AZS UZ

Brydżyści zapraszają także na treningi w środy o 16:30 w klubie „u Ojca”. Więcej w całej rozmowie z Zofią Miechowicz, szefową sekcji brydża w AZS UZ, która do wysłuchania poniżej.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00