AZS:

Brydżyści utrzymali się w I lidze

Na 9. miejscu zakończyli zmagania w I lidze brydżyści Biopax.pl AZS-u Uniwersytetu Zielonogórskiego. Akademicy nie załapali się po rundzie zasadniczej do górnej ósemki, co skutkowało koniecznością gry o utrzymanie.

Pozostanie w lidze zielonogórzanie zagwarantowali sobie szybko, wygrywając pierwszy mecz podczas ostatniego zjazdu. W drużynie nie planują rewolucji na kolejny sezon.

Graliśmy z drużyną ze Szczecina sześć segmentów. Wygraliśmy bardzo nieznacznie, o 0,9 pkt. Pozostaniemy w składzie, w jakim jesteśmy. Do nowego sezonu jest jeszcze pół roku i będziemy o tym myśleć, ale wydaje mi się, że nic się nie zmieni.Andrzej Łagosz, Biopax.pl AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego

Rok temu akademicy otarli się o awans do ekstraklasy. Tym razem wynik był słabszy, ale w klubie nie ma mowy o rozczarowaniu.

Myślę, że nie ma rozczarowania. Poziom jest dość wysoki, a my uplasowaliśmy się mniej więcej w połowie tabeli. Ja bym tego nie rozpatrywał w tych kategoriach. Oczywiście, ostatnie dwa sezony byliśmy w czwórce i walczyliśmy o awans. Teraz się nie udało, ale wszystko przed nami. Nie załamujemy rąk.Andrzej Łagosz, Biopax.pl AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego

Awans do ekstraklasy wywalczyła inna lubuska ekipa – Ilanka Rzepin. Cała rozmowa z Andrzejem Łagoszem poniżej.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: