AZS:

Brakuje mańkutów. Sprawdzamy, co słychać u szczypiornistów

Dwuosobowy zaciąg z Dzierżoniowa – Piotrowie: Kaczmarek i Piróg, to potwierdzeni już nowi gracze I-ligowych szczypiornistów AZS-u Uniwersytetu Zielonogórskiego. Do tego trzeba dołożyć niemal pewny powrót do bramki akademików Marka Kwiatkowskiego.

Gdzie są braki? Na prawej stronie, o czym głośno mówi trener Ireneusz Łuczak.

Szukamy zawodnika, który mógłby tutaj wskoczyć, być może się uda, ale jest to bardzo ciężka sprawa. Cały czas myślimy, żeby tę prawą stronę nawet jak nie wzmocnić, to chociaż uzupełnić. Myślę też nad koncepcją innego ułożenia taktycznego zespołu. Wykorzystania innych zawodników na tej pozycji. Kiełkuje mi kilka myśli. Na treningu to sprawdzimy.Ireneusz Łuczak

Dogrywane są jeszcze transfery dwóch zawodników, których nazwiska nie są na razie znane. Przygotowania do nowego sezonu zespół zielonogórzan zacznie 5 sierpnia i tradycyjnie będzie szykował się na własnych obiektach. Każdy tydzień będzie wieńczyć gra sparingowa.

Od pierwszego tygodnia gramy, czyli jak 5 sierpnia zaczniemy wspólne treningi, to pierwszy sparing jest 10 sierpnia w Wągrowcu. Będziemy przeplatać, żeby było urozmaicenie. Dla chłopaków najważniejsze jest granie i to najbardziej chętnie robią. Wiedzą jednak też, że trzeba będzie się mocno przygotować, bo jak pokazał poprzedni sezon, ta grupa i te rozgrywki to nie jest takie “hop-hop”.Ireneusz Łuczak

Ligowy sezon rozpocznie się 21 września. Pierwszy mecz u siebie zielonogórzanie zagrają tydzień później z MKS-em Wieluń.

Więcej informacji o szczypiornistach w całej rozmowie z trenerem Ireneuszem Łuczakiem.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: