Bez presji przeciwko Bielawiance. Wkrótce transferowe hity?

Siatkarze AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego w ostatnim meczu po dłuższej przerwie wygrali seta. W sobotę chcieliby zrobić kolejny krok naprzód. Rywalem akademików będzie Bielawianka Bester Bielawa.

Przeciwnik jest tylko dwie pozycje wyżej niż przedostatni w drugiej lidze zielonogórzanie. Bielawianka wygrała jednak cztery spotkania, a AZS jedno i to na wyjeździe. Czy jest szansa na przełamanie? Umiarkowanym optymistą przed meczem jest Wiktor Zasowski, trener akademików.

Chcemy postawić sobie cel, żeby zagrać dobry mecz. Jak będziemy się napalać na zdobycz punktową czy zwycięstwo, to może być różnie. Chcemy zagrać solidnie, żeby sobie niczego nie móc zarzucić po spotkaniu. Chcemy zagrać tak jak na treningu, na luzie. Wtedy otwiera się możliwość wygranej.Wiktor Zasowski, trener AZS UZ

Do meczowej dwunastki powraca po problemach zdrowotnych Jakub Skadorwa, jednak trudno się spodziewać, żeby mecz z Bielawianką rozpoczął w podstawowym składzie. Zielonogórzanie wciąż rozglądają się za wzmocnieniami. Na horyzoncie są potencjalne dwa transfery.

Jesteśmy po pierwszych rozmowach z chłopakiem z Augustowa. To pozycja przyjmującego, chłopak doświadczony jak na II ligę, zahaczył tez o I ligę. Jest również możliwość wzmocnienia osobą na pozycji libero. Jest to osoba, która grała w tamtym roku w Nowej Soli, jest do wzięcia, ale tutaj czekamy na rokowania ze strony lekarzy. O nazwiskach nie mogę powiedziećWiktor Zasowski, trener AZS UZ

Sobotni pojedynek z Bielawianką rozpocznie się o 15:00. Transmisja z tego spotkania na antenie Akademickiego Radia Index.