AZS:

Będą grać dzień i noc. Aż dostrzeże je Guinness!

1 i 2 czerwca hala Uniwersytetu Zielonogórskiego będzie pod czujnym okiem ludzi z Londynu. W tym czasie przy ul. Prof. Szafrana dwie dziewczyny – Dominika Hoft, Marlena Pogorzelczyk będą niemal bez przerwy grać w boccia.

To idyscyplina będąca w programie Igrzysk Paraolimpijskich, którą uprawiają na naszej uczelni sportowcy z niepełnosprawnościami. Opiekuje się nimi Marta Dalecka (na zdjęciu). To ona jest jedną z inicjatorek przystąpienia do bicia rekordu Guinnessa w boccia. By trafić do księgi, studentki z Uniwersytetu Zielonogórskiego i Uniwersytetu Adama Mickiewicza będą musiały grać minimum przez dobę.

Bicie rekordu będzie odbywało się przy okazji Integracyjnych Mistrzostw Polski AZS. Boccia to gra, która ma charakter integracyjny i umożliwia wspólną rywalizację osób zdrowych z tymi, które zmagają się z różnymi dysfunkcjami.

Wszystko jest już dopięte niemal na ostatni guzik. Bicie rekordu Guinnessa musi być dograne w najdrobniejszych szczegółach, zgodnie z wytycznymi, które dotarły z Londynu.

Musimy być rozliczani z każdej minuty, która będzie się odbywać podczas bicia rekordu. Będzie stream z wydarzenia. Liczymy na naszą solidność i konsekwencję w działaniu. Cały materiał z podpisami świadków musi być zebrany i przesłany do Londynu.Marta Dalecka

Na naszej uczelni będą się dziać historyczne rzeczy. Nikt nie miał okazji bić rekordu w boccia. Impreza rozpocznie się w sobotę, 1 czerwca o 9:30. Start gry zaplanowano na godzinę 10:00.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: